Архивы Рубрики: Дайджест

blog2005

ДРС перевірятиме органи державного нагляду (контролю)

Державна регуляторна служба України проводитиме планові та позапланові перевірки органів державного нагляду (контролю). Про це йдеться у Постанові КМУ «Деякі питання проведення перевірок органів державного нагляду (контролю)» від 24.05.2017 № 361, якою затверджено:

  • Порядок проведення перевірок додержання органами державного нагляду (контролю) вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі — Закон № 877) в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
  • Порядок внесення подань до органів державного нагляду (контролю) щодо усунення ними порушень вимог Закону № 877.

ContentImageHandler

Нацбанк послабив адміністративні обмеження на валютному ринку

 Національний банк України прийняв рішення про деякі послаблення адміністративних обмежень на валютному ринку. Всі ці рішення дуже важливі для поліпшення інвестиційного клімату в Україні і Федерація роботодавців України неодноразово порушувала їх перед Президентом України та керівництвом НБУ.

Отже, Нацбанк:

1. Скасував тимчасову норму, згідно якої скорочувався максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120 днів. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів, як це визначили відповіднім законом.

161003-115655-1662

Оприлюднено План перевірок Держпраці на 2017 рік

Регіональними Управліннями Держпраці оприлюднено Плани проведення перевірок суб’єктів господарювання на 2017 рік. Перелік підприємств за регіонами наведено тут.

44817[1]

Продовжено мораторій на перевірки великого та середнього бізнесу до кінця 2017 року

3 листопада парламент в цілому прийняв закон «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Зазначений закон передбачає запровадження мораторію на проведення перевірок великих та середніх підприємств до 31 грудня 2017 року.

Цього закону бізнес очікував більше року, з часу скасування останнього мораторію у липні 2015року. Починаючи з березня, законопроект дев’ять разів виносився на розгляд парламенту.