Monthly Archives: Март 2014

chid

На засіданні Уряду схвалено проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», яким передбачено суттєве збільшення ставки плати за користування надрами

На засіданні Уряду схвалено проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», яким передбачено суттєве збільшення ставки плати за користування надрами. До Федерації роботодавців гірників почали надходити звернення підприємств – надрокористувачів, які вбачають загрозу для подальшої діяльності своїх підприємств в зв’язку з таким підвищенням.

Так, до Федерації звернулося Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», яке є єдиним в Україні підприємством, що здійснює видобуток уранових руд, їх переробку та виробництво закису-окису урану, з якого виготовляється ядерне паливо для атомних станцій України.

Федерація роботодавців гірників України, розміючи важке економічне становище країни, в цілому підтримує ініціативу Уряду щодо підвищення податків , але звертає увагу на те, що запропоновані зміни ставок за користування надрами можуть зупинити гірничу промисловість країни

За результатами розгляду проекту Заокну «Про внесенняя змін до Податкового Кодексу Укрїни» Федерація зазначає, що чинні ставки плати за користування надрами передбачені ст. 263 Податкового кодексу України являють собою ключову та сталу гарантію конкурентоздатності гірничих підприємств на ринку.

Актуальними проблемами гірничого комплексу є високий рівень зносу основних промислово-виробничих фондів, обмеженість ряду видів сировинних ресурсів, а також не конкурентоспроможність багатьох видів рудної сировини, що використовується.

Прийняття проекту та зміна величини процентної ставки плати за користування надрами матиме вкрай серйозні негативні наслідки. Так істотне збільшення плати за користування надрами, призведе до збільшення витрат добувної промисловості, збільшення ціни на природні ресурси, зниження обсягів видобутку того чи іншого ресурсу і, відповідно, скорочення податкових надходжень до державного бюджету.

gol_budget

Криворожские ГОКи Метинвеста в 2013 году заплатили в бюджет Днепропетровщины более 377 млн грн

В том числе плата за использование недр местного значения – 125 млн грн.

Криворожские горно-обогатительные комбинаты Группы Метинвест – Северный, Центральный и Ингулецкий ГОКи – по итогам 2013 года перечислили в бюджеты Кривого Рога, пгт. Широкое и Криворожского района Днепропетровской области налогов и сборов на сумму 377,6 млн грн. 

Федерація роботодавців гірників України підтримала рішення розширеного засіданні президії Ради Федерації роботодавців України

Основним питанням на порядку денному засідання було питання щодо ризиків діяльності бізнесу України в сучасних умовах та роль ФРУ у цих процесах.

Враховуючи глибинні та складні політичні процеси в країні, члени президії, виражаючи позицію бізнесу основних галузей економіки, висловились проти виходу України з СНД.