Monthly Archives: Март 2016

logo

Звернення Федерації роботодавців гірників до Уряду щодо безпідставності дій Держгеонадр

На численні звернення керівників гірничодобувних підприємств Федерація роботодавців гірників України звернулася до Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної регуляторної служби  зі скаргою, щодо надання державним органом безпідставних і таких, що  суперечать  законам, роз’яснень,  а  також  вільного трактування суб’єктом  владних повноважень законодавства всупереч  інтересам  суб’єктів  господарювання. Далі наводимо текст звернення.

Держгеонадра України 17.03.2016р. розмістили на своєму офіційному сайті статтю «Питання реалізації державної політики у сфері державного геологічного контролю» http://geo.gov.ua/novyna/pytannya-realizaciyi-derzhavnoyi-polityky-u-sferi-derzhavnogo-geologichnogo-kontrolyu в якій міститься «роз’яснення» щодо застосування пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII.

металоюрухт5

Учасники «круглого столу» щодо проблемних питань гірничо-металургійного комплексу України та їх врегулювання: Укрзалізниця має покращити операційну ефективність, а не бездумно підвищувати тарифи

Укрзалізниця має забезпечити інвестиційну складову за рахунок внутрішніх резервів та довгострокових запозичень, а не через підвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення.

Про це заявили учасники «круглого столу» «Проблемні питання гірничо-металургійного комплексу України та їх врегулювання», що відбувся 22 березня за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.
На переконання голови Комітету Віктора Галасюка, джерела економії у “Укрзалізниці” є і без утискання металургів та аграріїв. “Безумовно, треба забезпечити інвестиційну складову, закуповувати новий рухомий склад. Але не шукайте легких шляхів таких як підвищення тарифів. Шукайте додаткові внутрішні резерви, робіть реструктуризацію, оптимізуйте витрати, беріть довгострокові кредити на розвиток”, — зазначив В.Галасюк, наголосивши, що одним з таких резервів стане замороження податку на землю на 2015-2016 роки, передбачене законопроектом №3872, що вже пройшов профільний Комітет ВРУ. При цьому, за його словами, слід також невідкладно оцінити ефекти потенційного підвищення залізничних тарифів – вплив на обсяги виробництва, перевезень, а також податкових надходжень до бюджету і робочих місць.

zakon

Фахівці Федерації роботодавців гірників України взяли участь у роботі робочої групи з дерегуляції у сфері охорони праці

23 березня 2016 року в Державній регуляторній службі України відбулося чергове засідання робочої групи з опрацювання Концепції дерегуляції у сфері охорони праці та промислової безпеки.

У роботі взяли участь фахівці Державної регуляторної служби, члени громадської ради та незалежні експерти.

На порядок денний засідання виносилися питання щодо:

удосконалення порядку реєстрації та обліку устаткування підвищеної небезпеки;

дотримання посадовими особами контролюючого органу у сфері охорони праці Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

відповідності вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 року № 752 критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

нафта

«Нафтогаз» оприлюднив ціни на газ для промпідприємств на квітень

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» з 1 квітня 2016 року встановила ціни на природний газ для промислових споживачів і установ, фінансованих із державного бюджету, на рівні 5 433-6 255 гривень/тис. куб. м (всі ціни зазначені без ПДВ) залежно від умов споживання й оплати. Про це свідчать дані компанії, передають Українські Новини.

Ціна на газ «Нафтогазу» для промислових споживачів, які споживають від 50 тис. куб. м/місяць, за умови відсутності заборгованості за газ, на умовах передоплати збережеться на березневому рівні — 5 600 гривень/тис. куб. м.
Ціна для промспоживачів, які споживають від 50 тис. куб. м/місяць, за умови відсутності заборгованості й на умовах оплати протягом місяця поставки, також збережеться на рівні березня поточного року — 6 255 гривень/тис. куб. м.