Monthly Archives: Апрель 2016

паска

Зі Світлими Святами!

Шановні колеги! Федерація роботодавців гірників України у цей благословенний час  щиро вітатє Вас зі святом світлого Христового воскресіння.!!!

Нехай Божа милість та благословення оросять ваше життя, а мир, любов та злагода запанують у Вашій оселі.

Зичимо Вам гарного настрою, відмінного здоров’я, сімейного затишку, незмінного успіху та здійснення усіх задумів. Миру і процвітання нашій країні.

monitor

І знову про спецдозволи

Нещодавно опубліковано постанову Кабінету міністрів України від 06.04.2016 р, якою внесено зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 615.

Зазначені зміни мали спростити, зробити більш прозорою процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами. Деякі нововведення дійсно досягли поставленої мети. Разом з тим, у тексті змінених Порядків з’явилися норми, які викликали у надрокористувачів низку запитань та заперечень. Про це йшлося на засіданні робочої групи  з перегляду нормативно-правової бази геологічного вивчення та раціонального використання надр, що відбулося 20 квітня 2016 року в Державній службі геології та надр України.

Геонадра ініціюють розробку чергових змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами та запропонували членам робочої групи від сторони надрокористувачів надати свої пропозиції до проекту.

Фахівцями Федерації роботодавців гірників України підготовлено низку пропозиції щодо подальшого спрощення процедури отримання дозволу, зменшення ризиків корупційних дій з боку посадових осіб органів державного нагляду.

закон

Федерація роботодавців гірників України бере участь у вдосконаленні законодавства про ліцензування

19 квітня фахівці Федерації роботодавців гірників України  взяли участь у засіданні, на якому Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва презентувала свої пропозиції змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Захід відбувся за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ). Серед присутніх: керівництво та фахівці ДРС, експерти Програми USAID, представники органів ліцензування, Ради бізнес-омбудсмена, бізнесу та громадськість.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна розповіла про передумови виникнення потреби внесення змін до законодавства про ліцензування та плани щодо вирішенням проблем у цій сфері.

«Щодо більшості спірних питань ліцензування серед бізнес середовища існують протилежні точки зору. Цей діалог із зацікавленими сторонами — бізнесом та органами ліцензування, ми провели на початковій стадії розробки змін до закону. Чекаємо інших пропозицій щодо вдосконалення закону про ліцензування. Далі проведемо оцінку регуляторного впливу всіх альтернатив і лише тоді будемо визначатись з найкращими, шляхом, знову ж таки, консультацій з бізнесом і держорганами. Тільки такий, хоч і не короткий шлях, призведе до ефективного та результативного рішення», — зазначила голова Служби.

dokumenty

Поновлюється робота з перегляду нормативно-правової бази у сфері надрокористування

Державна служба геології та надр України запросила членів  робочої групи  з перегляду нормативно-правової бази геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Фахівці Федерації роботодваців гірників України майже 2 роки є членами цього утворення, та має низку пропозиції стосовно подальшого удосконалення та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 «Про затвердження Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами» та від 30 травня 2011 р. № 615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».

Крім того представниками Федерації будуть підняті питання  безпідставності наполягання Держгеонадрами проводити гірничими підприємствами повторну державну експертизу та оцінку запасів родовищ корисних копалин кожні 5 років, адже така норма вже  давно втратила чинність.