Monthly Archives: Май 2016

juzgado_de_paz

Надрокористувач відстояв свої права! Беріть приклад!

Гірничодобувне підприємство, що є членом Федерації роботодавців гірників України звернулося до суду з адміністративним позовом  про скасування податкового повідомлення-рішення, виданого податковою інспекцією фіскальної служби, зазначивши, що контролюючим органом було помилково зроблено висновки про порушення підприємством п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України, оскільки акт перевірки містить посилання на не чинну вимогу нормативно-правового акту — Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 № 865 (п. 25).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вирішив  задовольнити позов.

У Постанові суду наводяться наступні обґрунтування прийнятого рішення.

monitor

У Вінницькій області обговорили проблемні питання, що негативно впливають на роботу гірничодобувних підприємств

24.05.2016р. у Вінницькій обласній  державній адміністрації відбулася нарада керівників гірничодобувних підприємств області під головуванням першого заступника Голови ОДА Андрія Гижка. Ініціатором заходу була Вінницька обласна організація роботодавців гірничодобувної промисловості  України.

Спонукала до проведення наради криза в гірничодобувній галузі регіону,  що призвела до значного зниження обсягів виробництва, скорочення робочих місць, заборгованості по заробітній платі і, як наслідок, загострення соціального становища в регіонах, де і гірничодобувні підприємства є бюджетоформуючими.

FRU

Роботодавці визначили 10 найбільш гострих проблем для бізнесу і 10 відомств, з якими у підприємців виникають складності

 24 травня 2016 року Голова Федерації роботодавців гірників України Сторчак С.О. взяв участь у засіданні Ради  Федерація роботодавців України.

В ході засідання керівники галузевих та регіональних об’єднань роботодавців обговорили питання стану реалізації Плану модернізації України та Стратегії розвитку Федерації до 2020 року. Учасниками заходу схвалено проект плану невідкладних заходів щодо стабілізації економики України та перелік відповідних першочергових законопроектів.

Під час обговорення проблемних питань, що гальмують розвиток економіки країни зазначалося, що найбільш гострими для бізнесу залишаються податкове, валютне регулювання і відсутність будь-якої відповідальності чиновників за незаконні рішення або бездіяльність.

 

топ-10-проблем

У списку держорганів, з якими у бізнесу виникає найбільша кількість складнощів, підприємці назвали Державну фіскальну службу, Національний банк України і Міністерство внутрішніх справ України. Такі дані були оприлюднені сьогодні під час засідання Ради Федерації роботодавців України.

Механізми захисту бізнесом своїх інтересів у рамках Світової організації торгівлі

У рамках проекту «Торговельна політика і практика в Україні», який впроваджувався за фінансової підтримки Уряду Швеції, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій підготував серію з шести інформаційних відеороликів, які описують механізми захисту бізнесом своїх інтересів у рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

Ролик «Антидемпінгові заходи» дивіться тут.

Ролик «Компенсаційні заходи»