Monthly Archives: Ноябрь 2016

громадська-рада

Громадська рада підтримала пропозиції Федерації

24 листопада 2016 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній регуляторній службі України. Засідання проходило за участі Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної.

На порядок денний разом з іншими було винесено ініційовані Федерацією роботодавців  гірниківУкраїни питання щодо зауважень до проекту змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107 та проекту Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, розроблені Держпраці. Також члени Громадської ради обговорили необхідність скасування Порядку ведення обліку даних про технічний стан машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 06 грудня 2004 року № 270.

juzgado_de_paz

Уявна дерегуляція дозвільної діяльності Держпраці

Державною службою України з питань праці  опрацьовано зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107. Проект змін оприлюднено на сайті Служби.

З першого погляду може здатися, що розробники  нормами проекту спростили процедуру видачі дозволів, зменшили кількість робіт та устаткування, виконання та експлуатація яких потребує отримання дозволу.

pkmu

Федерація проти безпідставного розширення функцій Держпраці

Федерація роботодавців гірників України розглянула проект постанови КМУ «Про внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці», оприлюднений на сайті Держпраці, та згідно з Законом України «Про засади державної регуляторної політики  у сфері господарської діяльності» надала до  Державної служби України з питань праці та Державної регуляторної служби України зауваження до нього.

44817[1]

Продовжено мораторій на перевірки великого та середнього бізнесу до кінця 2017 року

3 листопада парламент в цілому прийняв закон «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Зазначений закон передбачає запровадження мораторію на проведення перевірок великих та середніх підприємств до 31 грудня 2017 року.

Цього закону бізнес очікував більше року, з часу скасування останнього мораторію у липні 2015року. Починаючи з березня, законопроект дев’ять разів виносився на розгляд парламенту.