Стартував проект МОП, спрямований на поліпшення стану безпеки та гігієни праці в гірничодобувній промисловості

моп

9 червня 2016 року відбулося офіційне відкриття Проекту Міжнародної організації праці «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці в гірничодобувній промисловості».

На заході були присутні перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська, Голова Держпраці Роман Чернега, керівництво Федерації роботодавців гірників України, профспілок вугільної промисловості та експерти Міжнародної організації праці.

У своєму виступі голова ради Федерації роботодавців гірників України Сергій Сторчак зазначив, що відкриття нового проекту — логічне продовження співпраці МОП та Федерації роботодавців гірників, започаткованої ще в 2012 році. Саме тоді, за ініціативою Федерації був розпочатий та успішно завершений проект МОП, спрямований на вдосконалення методів управління охороною праці на підприємствах гірничо-металургійного комплексу.

Він нагадав присутнім, що в рамках цього проекту спеціалістами Федерації було проведено аналіз національного законодавства з охорони праці в гірничодобувній промисловості, підготовлено рекомендації щодо його адаптації до Конвенцій МОП, ратифікованими в Україні.

Другим етапом проекту був семінар-тренінг, проведений кращими фахівцями Європи — експертами Міжнародної організації праці.

Завдяки цьому семінару керівники та фахівці з охорони праці гірничодобувних підприємств України отримали унікальну інформацію про передовий досвід з управління безпекою праці, заснованому на принципах «7 золотих правил» і концепції «Vision Zero «(Нульового травматизму).

Сергій Сторчак зазначив, що практичні навички, отримані на семінарі, успішно впроваджуються на гірничодобувних підприємствах України.

І ось, майже через 4 роки, завдяки фінансової підтримки Уряду Канади, виникла можливість започаткувати новий проект, мета якого — підвищення рівня безпеки на гірничодобувних підприємствах з урахуванням євроінтеграційних процесів, що зараз проходять в нашій країні.

Керівник ради Федерації роботодавців гірників зазначив, що роботодавці України здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства про підприємництво, де визначено, що підприємництво — це діяльність, яка проводиться суб’єктами господарювання на власний ризик.

І це не тільки економічні ризики. Якщо говорити про ризики, не можна обійти питання виробничих ризиків, які існують на кожному виробництві, на кожному робочому місці.

Головним завданням будь-якого роботодавця має бути щоденна робота, спрямована на виявлення та управління такими ризиками, що в кінцевому результаті призводить до підвищення надійності експлуатованих об’єктів. Слід вчитися у європейських колег визначати рівень успішності будь-якого підприємства не тільки за економічними показниками, а й за рівнем безпеки виробництва.

Навчиться керувати виробничими ризиками, залучити до цієї справи всіх працівників, переламавши їх свідомість у ставленні до своєї безпеки — першочергове завдання сьогодні кожного керівника підприємства зазначив Сергій Сторчак.

Під час відкриття проекту національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, наголосив, що на вибір напрямку проекту вплинула трагедія, що сталася у березні цього року на шахті «Степова ДП «Львіввугілля», коли під час вибуху загинуло 8 гірників та понад 20 отримали важкі травми.

Проект передбачає сприяння в розробці Національної стратегії з безпеки та гігієни праці, а також впровадження сучасних підходів з цих питань у відповідності з міжнародними стандартами та директивами ЕС, зміцнення потенціалу соціальних партнерів для реалізації практичних заходів з управління охороною праці, а також, просування превентивної культури з безпеки та гігієни праці шляхом обміну досвідом та поширення позитивних практик.